Що називають паралаксом?
Парала́кс (грец. παράλλαξις, від παραλλαγή, “зміна, чергування”) – зміна видимого положення об’єкта відносно віддаленого фону залежно від положення спостерігача.
Паралакс – це зміщення предметів переднього і дальнього плану відносно один одного, під час горизонтального обертання фотоапарата під час зйомки сферичних і планарних панорам. Ефект паралакса найбільш помітний на коротких відстанях. Що ближчі об’єкти, то сильнішим буде паралакс.
ПАРАЛА́КС (від грец. παράλλαξις – відхилення) в астрономії, величина, що дорівнює видимому зміщенню світил на небесній сфері, зумовленому переміщенням спостерігача в просторі. Що ближче до спостерігача розташовується небесне тіло, то сильніше змінюється напрямок на нього під час переміщення спостерігача.
Останніми роками частіше використовують латинську букву p. Якщо кут паралакса (p) малий і виражений у радіанах, а довжина перпендикулярної до напрямку на об’єкт бази становить B, то відстань до об’єкта дорівнює D=B/p. Якщо паралакс виражений у секундах дуги, то відстань до об’єкта D=(1/p) парсек = 206 265 (1/p) а.